• GELECEĞİ KURAN  KADINLAR

GELECEĞİ KURAN

KADINLAR

 

YAZAR: Fatma Gülşen KOÇAK

 

176 Sahife, Ebatı: 13,5 x 21 cm.

70 gr.1. Hamur Avrupa Kâğıt,

Amerikan Cilt, Aralık 2019-

5.BASKI


 

EDEBİYAT DÜNYASININ ZİRVE İSİMLERİ ÜZERİNE

 

MüjganCunbur Dede Korkut Hikâyeleri’nde kadında aranan meziyetlerin annelik, sadakat, kahramanlık ve misafirperverlik olduğunu söyler. Tarih ve medeniyet birikimimiz içinde kadınlarımızın bütün bu zikredilen meziyetleri hakkıyla taşıdığını görmekteyiz. Her sahada olduğu gibi kültür alanında da kahramanca hizmette bulunmuş, çağdaşları için örnek, kendilerinden sonra gelen nesiller için öncü olmuşlardır. 

Edebiyat tarihimize baktığımızda da kadınlarımız edebî değeri yüksek eserlerle adlarını duyurmuşlar, bugüne kalmışlardır.

Günümüze baktığımızda da eli kalem tutan kadınların kıymetli çalışmaları edebiyatımıza büyük değer katmakta. Kültür dünyamıza katkı sunan kadınlarımız sabırla ve titizlikle ürünlerini vermeye devam ediyorlar. Saymakla bitiremeyeceğimiz kadar kıymetli isim edebiyat dünyamıza adını altın harflerle yazdırmıştır.

Bu çalışma da bir anlamda onların izini sürerken ortaya çıktı. Gençlerin onlardan alacakları örneklikler güzellikler olduğunu belirtmek gerekir. Bu isimleri daha çok gencimize ulaştırmalıyız, tanıtmalıyız fikri her zaman zihnimin başköşesinde durmalıdır…

Fatma Gülşen Hanım, kültür dünyamızın içindeki hanımefendilere dair notlarını birleştirerek çeşitli gazete ve dergilerde yazarak onların kendisinde uyandırdıkları hisleri okuyucularına ulaştırmaya çalıştırdığı her yazıdan sonra beklediğinin çok üstünde olumlu geri dönüşler aldı. Edebiyat dünyasının zirve isimlerinden gelen bu yazıların mutlaka bir kitapta toplanması gerekiyor teşviklerinden sonra işte bu kitap da doğmuş oldu.

 

ARKAPAK YAZISI:

Fatma Gülşen Koçak’ın kaleminde hayat bulan ve hiç kaybolmayacak bu kadınları, bütün tereddütlerden âzâde, güçlü, dimdik hâlleriyle tanıştıran bir eser bu. Kitapta, Koçak’ın dinamik anlatımıyla geçmişten miras kalan bize özgü kültürün muhafazası, Allah rızası ve ileri toplum ideali için çabalayan kadınlar var. Hepsi yaşadığı zamanın, evvelinin ve içinde bulunduğu toplum dinamiklerinin farkında öncüler olan ve öncülere eşlik eden insanlar. Yakın tarihi çözmek için ihtiyaç duyduğumuz  insan/kadın hikâyelerinden seçkin bir tutam. Onlar geleceğin inşasında ihtiyaç duyduğumuz rol modelleri. Güncel ve akıcı bir dille bir araya gelen bu nadide portreler, gençlerimize yol ve yordam belirlemede kaydadeğer bir katkı sunacaktır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

GELECEĞİ KURAN KADINLAR

  • 40,00TL

  • Vergiler Hariç: 40,00TL

Etiketler: Kadınlar